مبارزه کردن سیاست پیروزی ونزوئلا ونزوئلا

مبارزه کردن: سیاست پیروزی ونزوئلا ونزوئلا انتخابات ایرانیان حسن روحانی انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی در جریان نامه فرمانده سپاه به ترامپ نبودم/ پیشنهاد ترامپ جهت مذاکره، فی‌البداهه نبود ، سخنگوی وزارت خارجه

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در مورد بعضی از گمانه‌زنی ها در ارتباط با احتمال دیدار روحانی و ترامپ در نیویورک با اشاره به سیاست های آمریکا علیه کشور عزیزمان

در جریان نامه فرمانده سپاه به ترامپ نبودم/ پیشنهاد ترامپ جهت مذاکره، فی‌البداهه نبود ، سخنگوی وزارت خارجه

سخنگوی وزارت خارجه: در جریان نامه فرمانده سپاه به ترامپ نبودم/ پیشنهاد ترامپ جهت مذاکره، فی البداهه نبود

عبارات مهم : ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در مورد بعضی از گمانه زنی ها در ارتباط با احتمال دیدار روحانی و ترامپ در نیویورک با اشاره به سیاست های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران از جمله بازگرداندان تحریم های ثانویه گفت: با این سیاست های آمریکا و ترامپ علیه کشورمان ظاهرا همه این گونه راه ها مسدود به نظر می رسد.

بهرام قاسمی که این روزها از وی به عنوان یکی از گزینه های مهم وزیر امور خارجه جهت اعزام به فرانسه جهت پذیرش مسئولیت نمایندگی کشور عزیزمان ایران در این کشور اروپای غربی یاد می شود در جریان دیدار از ایسنا و گفت وگو با خبرنگاران این رسانه به بعضی از سوالات مطرح در ارتباط با نامه فرمانده سپاه به رییس جمهور آمریکا، اعلام آمادگی ترامپ جهت انجام مذاکره بدون شرط به کشور عزیزمان ایران ، امکان دیدار روحانی و ترامپ در نیویورک ، روند مذاکرات کشور عزیزمان ایران و اروپا جهت حفظ برجام ، اقدام اخیر آلمان در ایجاد ممانعت هایی جهت انتقال پول نقد از این کشور به کشور عزیزمان ایران ،آخرین تحولات در روابط کشور عزیزمان ایران و عربستان ، آخرین اوضاع بازنشستگان در این وزارتخانه با توجه به قانون تازه مجلس شورای اسلامی و… پاسخ داد.

همچنان از کشور عزیزمان ایران صدای واحد در مورد نحوه تعامل به آمریکا شنیده می شود

در جریان نامه فرمانده سپاه به ترامپ نبودم/ پیشنهاد ترامپ جهت مذاکره، فی‌البداهه نبود ، سخنگوی وزارت خارجه

سخنگوی وزارت خارجه در جریان دومین دیدار خود از خبرگزاری دانشجویان کشور عزیزمان ایران از وقت پذیرش این مسئولیت در دستگاه دیپلماسی کشورمان ، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما اخیرا در نشست مطبوعاتی خود اعلام کردید که از کشور عزیزمان ایران در ارتباط با نوع تعامل با آمریکا صدای واحدی به جامعه جهانی منعکس می شود در حالیکه بعد از صحبت ترامپ مبنی بر آمادگی اش جهت مذاکره بدون شرط با ایران، وزارت خارجه در موضع گیری های خود عنوان مذاکره با آمریکا را نفی نکرد ولی فرمانده سپاه در نامه ای به ترامپ تاکید کرد که آمریکا این آرزو را به گور خواهد بود، با توجه به این عنوان آیا به نظر شما همچنان صدای واحدی از کشور عزیزمان ایران در ارتباط با نوع تعامل با آمریکا به عرصه جهانی مخابره می شود؟ گفت: من هنوز بر این باورم که از کشور عزیزمان ایران یک صدای واحدی در این زمینه شنیده می شود و مسئولان کشور بر اساس وظایف مشخصی که دارند نقش و وظیفه خود را در چارچوب مصالح و منافع کشور بصورت حساب شده است و دقیق به انجام می رسانند.

در جریان نامه فرمانده سپاه به ترامپ نبودم

وی با بیان اینکه پیش از انتشار این نامه در جریان این نامه نبوده هست، در پاسخ به این پرسش که ارزیابی اش از این نامه چیست، تصریح کرد: در بخش دیپلماسی و دیپلماتیک کشور یک نگاه واحدی در مورد پرسشها جهانی و منطقه ای وجود دارد و سیاست خصمانه و تحریمی آمریکا تا حد بسیاری عامل وحدت نظر مقامات ، نخبگان و آحاد جامعه شده است است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در مورد بعضی از گمانه‌زنی ها در ارتباط با احتمال دیدار روحانی و ترامپ در نیویورک با اشاره به سیاست های آمریکا علیه کشور عزیزمان

این دیپلمات ارشد کشورمان ادامه داد: در تصمیم گیری ها، نهایتا و قطعا بخش های متفاوت نظام در یک نقطه مشخص با هم به یک وحدت نظر و همفکری می رسند و این نقطه همان مصالح مردم و منافع جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران می باشد.

امروز بیش از هر لحظه وفاق بین بخش های سیاست خارجی و دفاعی کشور وجود دارد

قاسمی در بخش دیگری از صحبت های خود در این ارتباط ، با تاکید بر اینکه بخش سیاست خارجی و دفاعی کشور هماهنگ و در کنار یکدیگر از کیان کشور دفاع می کنند و کار دفاعی و سیاسی معمولا مکمل یکدیگر می باشند، تصریح کرد: درواقع در نوع مواجهه با پرسشها در عرصه بین الملل و منطقه ای و اصولا سیاست خارجی، قرار گرفتن این بخش ها در کنار هم و ایجاد وحدت نظر در بین آنها، امری مهم است و درواقع آنها مورد نیاز و ملزوم یکدیگر هستند و امروز بیش از هر لحظه این وفاق وجود دارد ،آنانی که تلاش دارند میان بخش های متفاوت و نیروهای حاکمیتی و حتی مردم با مردم و مردم با دولت و حاکمیت افتراق ایجاد کنند بی شک ناآگاهانه و یاآگاهانه در میدان و زمین آقای ترامپ بازی می کنند .

در جریان نامه فرمانده سپاه به ترامپ نبودم/ پیشنهاد ترامپ جهت مذاکره، فی‌البداهه نبود ، سخنگوی وزارت خارجه

آنانی که باید خبر نامه فرمانده سپاه به ترامپ را دریافت می کردند ، احتمالا آن را دریافت کرده اند

وی در پاسخ به این پرسش که بعضی معتقدند ادبیات استفاده شده است در نامه فرمانده سپاه به ترامپ، ادبیاتی تکراری و شعاری بوده و در حقیقت نوعی بازگشت به عقب بوده هست، گفت: شما باید توضیحات زیاد و دقیق و فلسفه مفاد این خبر و نامه را از خود فرمانده محترم سپاه پرسش کنید. بی شک من مفسر خبر فرمانده محترم سپاه نمی توانم باشم و علاقه ای به ورود به تفسیر مفاد آن ندارم. آنانی که باید خبر نامه را دریافت کنند و می کردند احتمالا آن را دریافت کرده اند .

قاسمی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به سابقه تمامی مذاکرات بین کشور عزیزمان ایران و آمریکا در سال های بعد از انقلاب از جمله قرارداد الجزایر، قضایای مک فارلین، عنوان افغانستان، برجام و … با واسطه یا بدون واسطه، تصریح کرد: در ارتباط با برجام هیات های ایرانی و آمریکایی بارها همانند دیگر اعضای برجام با یکدیگر گفت وگو کردند. البته هیات ایرانی در جریان این مذاکرات با آمریکایی ها در مورد پرسشها دیگر غیراز برجام گفت وگویی با طرف آمریکایی نداشته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در مورد بعضی از گمانه‌زنی ها در ارتباط با احتمال دیدار روحانی و ترامپ در نیویورک با اشاره به سیاست های آمریکا علیه کشور عزیزمان

از گفت وگو واهمه نداریم

قاسمی در پاسخ به این پرسش که به نظر می رسد نوع برخورد بعضی از توده مردم و همچنین بعضی از رسانه ها و تحلیلگران نسبت به این عنوان متفاوت از آنچه مقامات رسمی مطرح می کنند، است و حتی بعضی از تحلیل گران پیشنهاد دادند که در مورد انجام این مذاکرات رفراندوم برگزار شود، ادامه داد: من فکر می کنم با توجه به سیاست های طرف آمریکایی علیه کشور ، غیرقابل اتکاء و غیرقابل اعتماد بودن آن و جنگ روانی گسترده ای که علیه کشور عزیزمان ایران شروع کرده است هیچ اعتماد و اطمینانی به طرف آمریکایی و آقای ترامپ وجود ندارد. البته در جامعه چندصدایی و مردم سالار کشور عزیزمان ایران افراد نظر های خود را در مورد پرسشها متفاوت مطرح می کنند. مهم نظر اکثریت آحاد مردم ، جامعه و منافع کشور هست. کشور عزیزمان ایران کشور توانمندی است و از گفت وگو واهمه ندارد ، جهت همین هم وارد مذاکره در بحث هسته ای شد ، اروپایی ها میز مذاکره را به خاطر بعضی ملاحظات ترک کردند و بعد دوباره با آمریکای اوباما به مذاکره برگشتند.

در جریان نامه فرمانده سپاه به ترامپ نبودم/ پیشنهاد ترامپ جهت مذاکره، فی‌البداهه نبود ، سخنگوی وزارت خارجه

ترامپ زیاد اهل مزاح است تا مذاکره

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: بعید است ، ترامپ اهل مذاکره باشد ، هر روز یک سیاست متضاد و متفاوت را دنبال می کند ، زیاد اهل مزاح است ، کسی که خودسرانه و یک جانبه از تفاهمی مثل برجام خارج شده است است و هیج حمایتی هم از شرکای سنتی خود نداشته است چگونه می تواند ادعای مذاکره کند ، اگر وی قابل اتکا و اعتماد بود که از تفاهم قبلی آمریکا خارج نمی شد.

وی افزود : ترامپ اگر در این بیان خود خیلی جدی تلقی شود در حالت خوش بینانه ، فقط می خواهد با این مانور، از رژیم اشغالگر قدس و بعضی کشورهای همسوی خود ، پول بیشتری بگیرد و از اهرم کشور عزیزمان ایران جهت ترساندن آنان استفاده کند .

قاسمی با بیان اینکه اوضاع امروز همچون اوضاع گذشته نیست، ادامه داد: ترامپ دارای شخصیت مطمئنی نیست و از برجام یکجانبه و غیرقانونی خارج شده، توافقی که حاصل 12 سال مذاکره و اعتبار آن قطعنامه شورای امنیت شرکت ملل بوده هست. می بینیم که ترامپ همه این پرسشها را نادیده می گیرد، نگرانی های شرکا و متحدین خود را فراموش می کند و از برجام خارج می شود.

پیشنهاد ترامپ جهت مذاکره بدون پیش شرط با کشور عزیزمان ایران ، موضوعی فی البداهه نبود

وی در پاسخ به این پرسش که در ذهن افکار عمومی در حال حاضر این تصور وجود دارد که آمریکایی ها در مورد انجام مذاکره بین مقامات دو کشور توپ را در زمین کشور عزیزمان ایران انداخته اند و اکنون کشور عزیزمان ایران است که باید در این مورد تصمیم گیری کند، گفت: بله، ترامپ تصور می کرد با این سخنان می تواند به بعضی از اهداف خود در برابر پایتخت کشور عزیزمان ایران نایل آید. به نظرم صحبت هایی که او در این زمینه مطرح کرده موضوعی فی البداهه نبوده هست. این سخنان در ادامه همان چارچوب جنگ روانی طراحی شده است آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران ارزیابی می شود، او با برداشت کاملا غلط و اشتباه از اوضاع داخلی ایران، سیاست غلط خود را بنا قرار داده است.

ظریف در سفر به عمان حامل پیامی جهت آمریکایی ها نبود /سفر وزیر خارجه کره شمالی به پایتخت کشور عزیزمان ایران از قبل برنامه ریزی شده است بود

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با ارائه توضیحاتی در مورد سفر چندی پیش ظریف به عمان و با تاکید بر اینکه تا آنجا که من می دانم آقای ظریف در این سفر حامل پیامی جهت آمریکایی ها نبوده هست، گفت: در مدت اخیر می بینیم که بعضی این سفر را به سفر آقای علوی به آمریکا مرتبط دانسته و حتی بعد از آن شایعه سفر وزیر خارجه عمان به پایتخت کشور عزیزمان ایران مطرح شد. اکنون نیز که قرار است وزیر خارجه کره شمالی به پایتخت کشور عزیزمان ایران بیاید. عده ای این عنوان را نیز به غلط به پرسشها قبلی مرتبط می کنند. در این خصوص قصه سرایی و خیالپردازی وجود دارد و بین این مباحث پیوند قائل می شوند در صورتی که پیوندی وجود ندارد و سفر وزیر خارجه کره شمالی به پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز از مدتی پیش مطرح شده است بود.

ترامپ با مطرح کردن پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط با کشور عزیزمان ایران به بعضی از کشورهای منطقه تلنگر زد

قاسمی با اعتقاد بر اینکه نوع موضع گیری اخیر ترامپ در مورد مذاکره بدون شرط با کشور عزیزمان ایران یک نوع گیجی و سردرگمی در بین سران بعضی از کشورهای معاند منطقه و رژیم صهیونیستی ایجاد کرده است ، افزود: ترامپ با سخنان خود این تلنگر جدی را به آنها زد که ممکن است هر آن سیاست آمریکا با چرخشی دیگر مواجه شود و بازی دیگری را شروع کند و از این طرق آنها را به دادن امتیازات زیاد به آمریکا مجبور کند .

این دیپلمات ارشد کشورمان در پاسخ به این پرسش که آیا این احتمال وجود دارد که روحانی در جریان سفر به نیویورک با مقامات آمریکایی مشورت و گفت وگو داشته باشد، گفت: با این سیاست های آمریکا و آقای ترامپ ظاهرا همه اینگونه راه ها مسدود به نظر می رسد.

قاسمی با بیان اینکه تحولات در عرصه بین المللی سریع هست، ادامه داد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران دقیقا عملکرد آمریکایی ها را رصد و مورد پایش قرار داده است.

هیچ پولی از کشور عزیزمان ایران در آلمان بلوکه نشده است

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در مورد قانون اخیری که در آلمان به تصویب رسیده که به نوعی روند انتقال پول کشور عزیزمان ایران از این کشور به داخل کشور را سخت می کند، اظهار کرد: لابی صهیونیست ها در این مدت علیه منافع جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و روابط دیرینه دو کشور در آلمان فعال بوده است ، در این راستا فشارهایی بر روی بانک مرکزی آلمان وارد و تلاش کردند مشکلاتی ایجاد کنند.

قاسمی با بیان اینکه البته هیچ پولی از کشور عزیزمان ایران در آلمان بلوکه نشده است و ما می توانیم با استفاده از سپرده های خود در آلمان خریدهای کشور را انجام دهیم، ادامه داد: ما می خواستیم که با استفاده از این پول تسهیلاتی جهت مردم فراهم کنیم، این عنوان به اجازه بانک مرکزی آلمان نیاز داشت و لابی صهیونیستی تلاش کرد در این فرایند مسئله ایجاد کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این اقدام آلمان بر روی مذاکرات کشور عزیزمان ایران و اروپا تاثیر نخواهد گذاشت با توجه به اینکه آنها از انتقال 300 میلیون یورو به کشور عزیزمان ایران جلوگیری کرده اند، گفت: ما واکنش‌ها همه کشورها در این برهه زمانی را مدنظر قرار می دهیم. واکنش‌ها دولت ها در این برهه معیار و محک خوبی جهت همکاری های آتی خواهد بود.

این دیپلمات ارشد کشورمان با اشاره به مذاکرات کشور عزیزمان ایران و اروپا در ارتباط با حفظ برجام، ادامه داد: جهت ما مهم گرفتن تضمین از اروپا در ارتباط با موضوعاتی همچون امور بانکی، حمل و نقل، انرژی و همکاری های صنعتی و غیره هست. در واقع در این مذاکرات ما چند عنوان اساسی را پیگیری می کنیم و تاکنون به نتیجه های نسبتا خوبی دست پیدا کرده ایم، آنها طراحی هایی را در این زمینه انجام دادند. البته در بخش های اجرایی و فنی این همکاری ها هنوز کارهایی باقی مانده است که در حال بررسی و تلاش جهت رسیدن به تفاهمات مورد نیاز در این موارد هستیم .

وی با بیان اینکه در جریان این مذاکرات در حد نسبتا خوبی به جلو رفته ایم، اظهار کرد: هر چه جلوتر رفتیم احساس کردیم که اراده سیاسی اروپا جهت حفظ برجام زیاد شده است و آنها زیاد می خواهند که این توافق حفظ شود آیا که با یکجانبه گرایی آمریکا مخالف هستند و از طرف دیگر بحث برجام از نظر امنیتی جهت آنها مهم هست. تحویل چند فروند هواپیما در روز شروع تحریم آمریکا را می توان یک علامت و سیگنال سیاسی نیز تلقی کرد که حکایت از علاقه مندی و اراده اروپایی ها جهت کار با کشور عزیزمان ایران دارد.

دیپلمات های اعزامی ایرانی به عربستان ، در سفارت سوییس در ریاض مستقر می شوند

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در ادامه گفت وگوی خود با ایسنا با ارائه توضیحاتی در مورد اوضاع روابط کنونی کشور عزیزمان ایران با کشورهای همسایه چون عربستان، بحرین و امارات به بحث صدور ویزا از سوی دولت ریاض جهت اعضای دفتر حافظ منافع کشور عزیزمان ایران در این کشور اشاره کرد و گفت: به تازگی این ویزاها صادر شده است است و دیپلمات های کشور عزیزمان ایران جهت انجام امور کنسولی در سفارت سوئیس در ریاض مستقر خواهند شد.

وی همچنین در مورد آخرین اوضاع بازنشستگان در این وزارتخانه با توجه به قانون تازه مجلس شورای اسلامی، افزود: ما سال گذشته در دو مرحله در وزارت خارجه شاهد بازنشستگی تعدادی از پرسنل بوده ایم و اکنون در دوره تازه سه سفیر با توجه به این قانون تازه بازنشسته خواهند شد.

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | مذاکره | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | آقای ترامپ | وزارت خارجه | مقامات آمریکا | وزیر امور خارجه | وزارت امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs