مبارزه کردن سیاست پیروزی ونزوئلا ونزوئلا

مبارزه کردن: سیاست پیروزی ونزوئلا ونزوئلا انتخابات ایرانیان حسن روحانی انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات طلوع وازا از بندر لیورپول , «وین رونی»

در مکتب تافی‌ها پرورش یافت. از تیم‌های پایه کارش را شروع کرد و خیلی سریع صورت شد و به تیم مهم اورتون راه یافت. فوتبال‌دوستان جزیره شاهد هنرنمایی پسربچه‌ای بودند

طلوع وازا از بندر لیورپول , «وین رونی»

«وین رونی»؛ طلوع وازا از بندر لیورپول

عبارات مهم : تاریخ

در مکتب تافی ها پرورش یافت. از تیم های پایه کارش را شروع کرد و خیلی سریع صورت شد و به تیم مهم اورتون راه یافت. فوتبال دوستان جزیره شاهد هنرنمایی پسربچه ای بودند که توپ را می رقصاند و مدافعان قلدر و باتجربه لیگ برتر را سراسیمه و گیج می کرد. پدیده گمنام آبی های بندر لیورپول در طرفه العینی خار چشم حریفان می شد و دیوار دفاعی رقبای ریز و درشت را بر هم می ریخت.

به گزارش هفته نامه چلچراغ، در مکتب تافی ها پرورش یافت. از تیم های پایه کارش را شروع کرد و خیلی سریع صورت شد و به تیم مهم اورتون راه یافت. فوتبال دوستان جزیره شاهد هنرنمایی پسربچه ای بودند که توپ را می رقصاند و مدافعان قلدر و باتجربه لیگ برتر را سراسیمه و گیج می کرد. پدیده گمنام آبی های بندر لیورپول در طرفه العینی خار چشم حریفان می شد و دیوار دفاعی رقبای ریز و درشت را بر هم می ریخت.

با تکنیک ناب توپ را به آسانی از کانال های محدود عبور می داد و همچو آب روان از بازیکنان اسم و رسم دار می گذشت. با سرعت اعجاب انگیز، توفانی خوفناک به راه می انداخت و ریتم و نظم تدافعی تیم های برابر را بسیار راحت و ابتدایی به نظر می رساند. بله، درست حدس زدید، گوهر ناب «گودیسونپارک» کسی جز وین رونی نبود.

شتاب خیره کننده پیشرفت و ترقی سیلی از مقاصد و پیشنهادهای پرجاذبه را به سوی معجزه اورتون روانه کرد و اجازه و طعم نقش آفرینی زیاد را جهت تیم محبوب دوران کودکی گرفت. آخر چشمان تیزبین سر الکس فرگوسن شکارش کرد و او را در 18 سالگی با وسوسه فتح عناوین پرزرق وبرق به اولدترافوردکشاند. بی شک رونی متعصب را می توان به عنوان نمونه ای تمام عیار از بازیکنی حرفه ای و جنگنده معرفی کرد. 13 سال حضور رسمی در بین شیاطین سرخ و همراهی با فرگوسن کبیر دستاورد های بی همتایی را جهت او به ارمغان آورد و نامش را تا ابد در کتاب تاریخ نفیس و پرو پیمان کلوب جاودانه کرد.

وازا ذهنیتی نیرومند داشت و باعشق جهت عزت و اعتلای کلوب مشهور شهر منچستر می کوشید. او بیش از یک دهه رکن اساسی و موثر یونایتد و سه شیرها بود و همواره نقش ممتاز و تعیین کننده ای را در اجرای کم نقص طرح ها و نقشه های مربیانش ایفا می کرد. آمار و ارقام به جای مانده شاهکاری حیرت انگیز بود. شاید فرگوسن هم در تصوراتش نمی گنجید که نوجوان گریزپای اورتونی رکورد های جزیره را یکی بعد از دیگری بشکند.

تمام جام های موجود در رده باشگاهی را بالای سر ببرد و از سوی اهل فن با بابی رابسون و دنیس لاو مقایسه شود. وین 559 بازی جهت منچستریونایتد انجام داد و 253 گل به ثمر رساند و بالاتر از بابی چارلتون عالی ترین گل زن تاریخ پرشکوه کلوب شد. افزون بر آن کاپیتان شیاطین سرخ با 101 پاس گل بعد از رایان گیگز افسانه ای و سسک فابرگاس و فرانک لمپارد در رده چهارم بازیکنان لیگ برتری به لحاظ ارسال پاس گل قرار داده شد و در این شگرد ارزشمند صورت ای ماندگار شد.

نوسان ویران گر یونایتد و سقوط پادشاه
تراژدی پرغصه با بازنشستگی فرگوسن کلید خورد. کلوب دیوید مویس را به خدمت گرفت و این مربی بعد از 10 ماه کابوس وار عزل شد. سپس نوبت به لوئس فان خال کارنامه دار رسید. او نیز بعد از دو سال راه به جایی نبرد و منچستر را ترک کرد. با ورود مورینیو به اولدترافود زمینه های کم کردن کیفیت فنی شماره 10 تسریع شد. زنجیره وقایع پرتلاطم، ترکش های ویران گرش را بر عملکرد وین رونی وارد کرد.

کارشناسان جزیره، یونایتد مدل ژوزه را تیمی خلاق، منتها فاقد قدرت تمام کنندگی می دانستند. عملکرد ضعیف خط آتش، انگشت اتهام و نکوهش را به سوی رونی نشانه گرفت و کلوب را ملزم به تقویت نیمه هجومی کرد. مورد نیاز است اذعان کنیم، سیستم مورد علاقه آقای خاص کار را جهت تک مهاجم سخت می کرد و از مسابقه بین هافبک ها و مهاجمان نام دار جهت قرار گرفتن در جمع 11 نفر اصلی، نبردی نفس گیر می ساخت.

طلوع وازا از بندر لیورپول , «وین رونی»

از سوی دیگر با افت محسوس کاپیتان، منتقدان به سن بالای او اشاره می کردند و دستمزد سنگین وین را هزینه ای زیان آور جهت کلوب به شمار می آوردند. رونی به مرور وقت بازی در ترکیب مهم یونایتد را از دست داد و به آرامی به نیمکت نشینی صرف مبدل شد. مورینیو از عدم تناسب منطقی بین دریافتی و کارکرد کاپیتان ناراضی بود و از مدت ها قبل او را از چهارچوب برنامه های تاکتیکی خود بیرون رانده بود. سرمربی به دنبال راهی جهت عبور کامل از رونی پرآوازه می گشت. او به تمام پرسشها ریز و درشت کلوب اشراف کامل داشت و نیک می دانست که شماره 10 فداکار با کارنامه پربار، مورد احترام و ستایش اهالی اولدترافورد است.

بااین حال بدون تصویر العمل ضربتی و به دور از هیاهو و جنجال، سیاستمدارانه پیش رفت. مدام به تمجید از روحیه و رویکرد کاپیتان می پرداخت و به باعث آن که وین شکوه و شکایت از نیمکت نشینی را بروز نمی داد و چون و آیا نمی آورد، شادمان و خرسند بود. ژوزه وقت طلبانه از شکاف عمیق بین وازا و دوران طلایی استفاده کرد. بر حافظه تاریخی ضعیف افکار عمومی تکیه زد و با مدیریت ماهرانه فضای رسانه ای و اهرم تحسین رونی، سازوکار سقوط منزلت امپراتور را فراهم کرد.

از اواسط فصل گذشته خبر جدایی رونی قوت گرفت و مجال دوام را محال کرد. گمانه زنی های گوناگونی در مورد آینده مبهم او به گوش می رسید. بعضی از وداع قریب الوقوع وازا با فوتبال سخن به میان آوردند و گروهی ادامه فعالیت در لیگ چین را آینده نگری کردند. عدم میل به مورینیو به ادامه همکاری و قرار گرفتن در لیست مازاد جهت رکورددار گل زنی منچستریونایتد اتفاقی تلخ و ناگوار بود. فعل و انفعالات ریز و درشت به سوی وین رونی هجومی همه جانبه آوردند و زمین گیرش کردند. او انگیزه مبارزه و رمق عبور از مخمصه موجود جهت بازپس گیری شکوه سابق را از دست داد. کم کردن اندوه بار سلطان پاس گل به آرامی و بی وقفه ادامه یافت. او درنهایت تسلیم آینده شد و راه جدایی از جمع شیاطین را در پیش گرفت.

درهم آمیختگی فراغ و وصال
خداحافظی از فوتبال غیرمنصفانه ترین تصمیم در مورد آینده بود. کاپیتان اسبق یونایتد لااقل سه سال دیگر تا وداع با فوتبال فاصله داشت. او وقت تازه و بکری را جست وجو می کرد تا دوباره کیفیت بالای فنی و عیار پرقیمت تجربه و تبحر اعجاب انگیز گل زنی را به رخ بکشد.

هدف کاملا براق و غیرقابل تخطی بود. پایداری پرجلال و بقای باشکوه بایستی تا سال بعد استمرار یابند. در آخرهای فصل با گسترش اخبار ضد و نقیص، پیشنهاد های اغواکننده و نجومی تیم های متمول MLSو سوپر لیگ چین روزبه روز جدی تر شدند و مدیران استوک سیتی ابراز علاقه مندی زیادی جهت همکاری نشان دادند. در بین همه کلوب های مشتاق، اورتون پروپاقرص ترین مشتری بود.

رونالد کومان بارها نسبت به جذب رونی تصویر العمل مثبت نشان داد و اعتقاد راسخ داشت که او می تواند تافی ها را قدرتمندتر کند و عصای دست آن ها جهت کامیابی های کمیاب تر باشد. تامل و درنگ جایز نبود. به رغم آن که بازگشت به «گودیسونپارک» دستمزدش را به نصف دریافتی از یونایتد کم کردن می داد و از طرفی کوچ به آسیا و آمریکا او را به پردرآمدترین فوتبالیست دنیا تبدیل می کرد، وازا جهت بازگشت به تیمی که از دوران کودکی طرفدارش بود، شک و تردید به خود راه نداد.

مقصود والا و جسورانه راه را بر روی هر گزینش دیگری بست. چشم های تیله ای کاپیتان در افق دور به روسیه خیره هست. رونی عزمش را تام و تمام جزم کرد تا به اهالی بریتانیا اثبات کند که کماکان در بالاترین سطح کیفیت فنی واقع شده است است و می تواند جهت سه شیرها در جام جهانی 2018 مثمرثمر باشد. استقبال گرم و پرشور تافی ها مزید بر علت شد و مقدمات ثبت قرارداد با کمترین دست انداز را آماده کرد.

انعکاس آشوب کلوب بر جایگاه ملی
به موازات نمایش های پرصلابت باشگاهی، در تیم ملی هم از عالی ترین ها بود. او در کنار نسل طلایی و ناکام سه شیر ها تظاهر را شروع کرد و به مقام ارجمند کاپیتانی رسید. پسرک جوان اورتون نخستین گل ملی را در پاییز 2003 به مقدونیه زد، تا با 17 سال و 317 روز نخستین رکوردش را به ثبت برساند و رتبه کم سن وسال ترین گل زن تاریخ انگلیس را از مایکل اوون برباید. یک دهه محور مهم برنامه های تهاجمی بود و بالاتر از بابی چارلتون در جایگاه عالی ترین گل زن تاریخ انگلستان قرار گرفت.

با توجه به سابقه درخشان رونی، ساوت گیت به او اعتماد کامل داشت. ولی بازی های مایوس کننده در کلوب به تیم ملی سرایت کرد. شماره 10 تنها 39 بازی در فصل گذشته انجام داد و در زیاد آن ها به عنوان بازیکن جانشین و در دقایق نهایی وارد میدان شد. بدهید گونه به آرامی از چشم گیت افتاد و به آهستگی از تیم ملی دور شد. در چند فهرست اخیر ساوت گیت یا حضوری نصف و نیمه و کم رنگ داشت، یا غایب بود. بی تردید روسیه آخرین شانس وازا جهت تکرار معجزه سال 1966 و کسب دومین قهرمانی بریتانیا در جام جهانی است.

اهالی فوتبال جزیره متفق القول هستند که رونی در چند سال گذشته، دوران مساعد و مطلوبی را پشت سر نگذاشت. منتهای مراتب جولانگاه روسیه عرصه آزمون و اشتباه نیست و جایگزینی هم تراز با کاپیتان وجود ندارد. وین رونی الگوی بازیکنان آینده دار و کم تجربه سه شیرهاست و با آغوش باز از آن ها حمایت می کند.

او در خارج و داخل زمین با هنر رهبری منحصربه فرد خود یاور تیم است و در شرایط بحرانی باعث آرامش هم تیمی ها می شود. ساوت گیت به طور رسمی اعلام کرد که اگر وین رونی به فرم روزهای طلایی بازگردد، در جام جهانی 2018 نقش لیدر را ایفا خواهد کرد، ولو در تمام بازی ها در ترکیب قرار نگیرد. تیفوسی های پرشور انگلیسی هنوز از بازگشت رونی به شرایط آرمانی ناامید نشدند و ایمان دارند که جهت بازیکنی که بیش از 10 سال سلطه گر مطلق یونایتد بود، غیرممکن وجود ندارد. رونی تمنای وصال مجدد پیراهن تیم ملی را دارد و عطش تکرار دوباره روزهای اوج یک لحظه رهایش نمی کند.

در مکتب تافی‌ها پرورش یافت. از تیم‌های پایه کارش را شروع کرد و خیلی سریع صورت شد و به تیم مهم اورتون راه یافت. فوتبال‌دوستان جزیره شاهد هنرنمایی پسربچه‌ای بودند

واژه های کلیدی: تاریخ | جزیره | تاریخی | فوتبال | لیورپول | فوتبالیست | دوران کودکی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

طلوع وازا از بندر لیورپول , «وین رونی»

طلوع وازا از بندر لیورپول , «وین رونی»

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs